Naprawa matrycy w laptopie Warszawa

wymiana matrycy lenovo thinkpad

Wymiana matrycy LCD w laptopie?

Z jakich powodów najczęściej wymieniamy matryce LCD w laptopie? Składa się na to wiele czynników takie jak uszkodzenia fizycznie wynikające ze złego dbania o sprzęt, czyli pęknięcia czy niefortunnego upadku. Kolejny czynnik kiedy jesteśmy zmuszeni dokonać wymiany matrycy wtedy kiedy ma ona następujące problemy:

 • Brak widocznego obrazu (czarny ekran mimo uruchomienia komputera)
 • Ekran wyświetla nam kolorowe paski we wszystkich odcieniach barw RGB
 • Obraz jest w jednym miejscu bardzo jasny a w innym ściemniony
 • Migający lub zanikający obraz na naszej matrycy
 • Zniekształcenie tekstu, który chcemy wyświetlić
 • Przebarwienia matrycy lub plamki
 • Duszki na matrycy
 • Porysowana powłoka matrycy
 • Uszkodzona mechanicznie – zbita matryca

Wymiana taśmy matrycy – Czym są taśmy matrycy oraz jaki mają wpływ na obraz?

Taśma matrycy jest wiązką przewodów, która łączy matrycę z płytą główną komputera. Jest ona elementem odpowiadającym za regulację podświetlenia, przekaz sygnału z obrazem na ekran, doprowadzenie zasilania do matrycy, w dużej ilości przypadków taśma matrycy łączy także płytę główną z wbudowaną kamerą internetową i mikrofonem.

Uszkodzenia taśmy matrycy są spowodowane głównie przez wadę fabryczną, fizyczne uszkodzenie (laptop po upadku, wyrwane gwinty klapy, itp.), zalanie naszego laptopa, nieodpowiedni montaż i wiele innych przypadków. Odradzamy wymianę matrycy lub taśmy matrycy na własną rękę, czyli samemu. Warto skorzystać z usługi naszego serwisu laptopów w Pruszkowie.  Niestety brak odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie może skutkować zwarciem układów płyty głównej, co będzie wiązało się z kolejnymi kosztami naprawy, znacznie większymi. Jeden mały kabelek może doprowadzić do ogromnych kosztów naprawy takiego laptopa, a w przypadku starszych laptopów, nawet do nieopłacalności naprawy.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu takiego jak nasz?

W naszym serwisie laptopów RTech, świadczymy profesjonalne usługi wymiany matryc LCD w laptopach. W odróżnieniu od innych serwisów dbamy podczas wymiany/naprawy twojej matrycy o każdy, nawet  najmniejszy szczegół, który może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej usługi oraz późniejszego działania nowej matrycy. Nasz personel ma odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, by podjąć się serwisowania matrycy.

Jak szybko jesteśmy w stanie zaoferować naszą usługę wymiany uszkodzonej matrycy w laptopie klienta?

W naszym serwisie Laptopów wymiana takiej matrycy, jeśli posiadamy aktualnie idealnie pasującą do konkretnego modelu laptopa zajmuje nam około 30 minut. Jeśli aktualnie nie posiadamy na stanie danego rodzaju matryc LCD. Sprowadzimy odpowiednią do naszego serwisu i wymienimy ją w laptopie, który przyniósł do nas klient.

Czas sprowadzenia takiej matrycy oraz wykonania przez nas usług wymiany wyniesie wtedy od jednego do dwóch dni. Matryce dobieramy odpowiednio do modelu sprzętu dostarczonego do naszego serwisu, ponieważ każdy z komponentów musi ze sobą działać. Zamawiane przez nas taśmy i matryce są wysokiej jakości.

Wymiana matrycy Pruszków – Jak jest cena takiej usługi?

Nie da się określić jednoznacznie zakresu ceny wymiany matrycy LCD w laptopach, które dostarczają nam klienci. Cena zależna jest od producenta sprzętu, w którym ma zostać wykonana wymiana matrycy na nową.

W laptopie firmy Lenovo będzie różniła się cenowo niż wymiana takiej matrycy w laptopach od innych producentów, którzy produkują sprzęt tego typu np. Apple.

Koszt matrycy zależy także od np.:

 • rodzaju matrycy (dla przykładu TN / IPS [o większych kątach widzenia]),
 • częstotliwości jej odświeżania,
 • producenta matrycy (LG, Samsung, itp.),
 • stanu matrycy (nowa, lub używana). Możemy zamówić zarówno nową matrycę, jak i używaną w dobrym stanie, jeżeli klient nie chce inwestować zbyt wielkiej kwoty w przywrócenie sprzętu do używalności.

Naprawa wyceniania jest na miejscu przez nas serwis laptopów w Warszawie, który świadczy takie usługi. O wszystkie szczegóły można oczywiście zawsze dopytać się na miejscu naszego personelu i uzyskać szczegółowe informacje na temat kosztu naprawy swojego sprzętu. Można także skontaktować się z nami telefonicznie, bądź napisać na czacie w Messengerze.

Naprawa / Wymiana matrycy LCD w Warszawie

Kościelna 16, 05-803 Pruszków

tel. 518 793 555

jak możemy Ci pomóc?

Umożliwiamy Państwu dwa szybkie sposoby kontaktu z nami. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub zgłoś swój sprzęt już teraz do naprawy przy pomocy formularzu zgłoszenia naprawy. 

Szybka i sprawna wymiana matrycy w tablecie. Pan super bezproblemowy i sympatyczny. Generalnie 5/5, a nawet więcej jakby się dało.

Krzysztof J.
Lokalny przewodnik

Jeśli masz uszkodzony lub niedziałający laptop, polecam serwis u pana Roberta. Usługi wykonuje profesjonalnie, skutecznie i za przystępną cenę. W RTech naprawiałem kilka laptopów i za każdym razem z powodzeniem. Najbardziej cieszy mnie “przywrócenie życia” Sony Vaio. Zostało naprawione połamane mocowanie obudowy ekranu; usunięte zwarcie, które powodowało wyłączanie systemu moment po uruchomieniu; została dodana pamięć i wymieniony dysku na SSD. Został także zaktualizowany system, dzięki czemu notebook śmiga teraz jak nigdy wcześniej. Serwis godny zaufania.

placeholder
Bartłomiej Ś.
Lokalny przewodnik